Így nyár derekán úgy gondoltuk, hogy egy kis játékos, műveltségi kvíz játékra invitálunk. Most kiderítheted, hogy mennyire vagy jártas a festészetben. Az alábbi 10 festményt, akiknek az alkotóját keressük a játékban, úgy válogattuk össze, hogy megvizsgáltuk mely festményekre keresnek rá a legtöbben a Google keresőben ezzel a kérdéssel. Szóval, ha Te tudod a választ kapásból, anélkül, hogy más oldalakon rákeresnél a helyes válaszra, akkor jártasnak mondhatod magad a festészetben.
A válaszokat a cikkünk második felében megtalálod majd a kiértékeléshez, azonban kérjük, ne csalj és csak miután befejezted a kvízt, akkor nézd meg a válaszokat. Segítségük a kérdések alatt megmutatjuk a festményt is és néhány alapinformációt is leírunk róla. A kvíz kérdések között nem csak magyar festmények lesznek, ennyit elárulhatunk! Akkor hát induljon a játék!
1. Ki festette a Honfoglalást?
A festmény 1893-ban készült el. Igazán nagyméretű remekműről van szó: a magassága több mint 4 méter és a hossza több mint 13 méter. Az alkotás jelenleg a Magyar Országgyűlés Hivatal falát díszíti.
2. Ki festette a Horatiusok esküje című festményt?
A festmény 1784-ben készült el, amin a művész a harcba induló római fivérek eskütételét örökíti meg.
3. Ki festette az Egri nők című festményt?
A festmény 1867-ben készült és az Egri Vár híres 1552-es ostromának egy jelenetét ábrázolja. Jelenleg a Magyar Nemzeti Galériában tekinthető meg.
4. Ki festette az utolsó vacsora című festményt?
A festmény 1498-ban készült és Milánóban tekinthető meg, amihez nem árt előre időpontot foglalni. Az alkotás szélesség majdnem 9 méter és a magassága több mint 4 méter.
5. Ki festette a Mona Lisat?
A festmény 1519-re készült el és jelenleg a párizsi Louvre-ban tekinthető meg.
6. Ki festette a Majális című festményt?
A festmény 1873-ban készült el. Az alkotójáról már a blogunkon is olvashattál és bár nem nagy segítség a megfejtéshez, de az egyik kedvenc festőnkről van szó. A kép a Magyar Nemzeti Galériában tekinthető meg.
7. Ki festette az Ásító inas című festményt?
A festmény 1869-ben készült el a realizmus jegyében. Jelenleg a Magyar Nemzeti Galériában tekinthető meg.
8. Ki festette Sikolyt?
A festmény eredeti címe: A természet sikolya. A kép egyik érdekessége, hogy nem a képen látható alak sikít, hanem ő szenvedi el természet sikolyát.
9. Ki festette a Magányos cédrus című festményt?
A festmény 1907-ben készült és jelenleg időszakosan a Szépművészeti Múzeumban van kiállítva.
10. Ki festette a Lilaruhás nő című festményt?
1874-ben készült a festmény és jelenleg a Magyar Nemzeti Galériában van kiállítva.
Most, hogy minden kérdést megválaszoltál, nézzük, hogy hány kérdésre volt helyes a válaszod! Be kell valljuk, az egyik kérdésre még mi sem tudtuk kapásból a választ.
- Honfoglalás: Munkácsy Mihály
- Horatiusok esküje: Jacques-Louis David
- Egri Nők: Székely Bertalan
- Utolsó vacsora: Leonardo da Vinci
- Mona Lisa: Leonardo da Vinci
- Majális: Szinyei Merse Pál
- Ásító inas: Munkácsy Mihály
- Sikoly: Edvard Munch
- Magányos cédrus: Csontváry Kosztka Tivadar
- Lila ruhás nő: Szinyei Merse Pál
Reméljük, hogy tetszett ez a kis tudáspróba, és nem volt festő, aki kifogott rajtad. 🙂 Ha szeretnél további érdekességeket olvasni híres festményekről, vagy kíváncsi vagy, hogy mi milyen szemmel láttuk az állandó és időszaki kiállításokat, akkor olvass tovább blogunkon, esetleg nézd meg a Híres festők nyomában termékkategóriánkat, ami parafrázisokat tartalmaz Afremov, Klimt, Van Gogh és Monet népszerű alkotásainak nyomában.
Csók parafrázis
További híres festők, és festmények témájú cikkeink: